Domače brezjajčne testenine

racinlod  

član od: 18.9.2007

sporočila: 3

tema odprta - 19. sep 2007 9:42 | ogledi: 6.476 | odgovori: 5

Zanima me če ima kdo izkušnje s pripravo brezjajčnih testenin doma. Tiste z jajci obvladam sedaj pa bi rada doma pripravila tudi take brez jajc. Kako se pripravi testo? Naredite kar takega kot za zavitke? Hvala za pomoč. ;)

racinlod

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

19. sep 2007 10:37

To bi pa tudi jaz rada vedela. Na testeninah Barilla piše med sestavinami samo moka in voda. Enako na riževih. Nisem še poskusila, v bazi sem dobila samo recept za testo z jajci (1 jajce na 100g moke in nič vode), ki ga uporabljam za domače jušne rezance.

neznan uporabnik

19. sep 2007 12:32

Potreben je poseben pšenični zdrob oz.moka iz durum pšenice, ki vsebuje dovolj beljakovin, da je testo primerno čvrsto in se pri kuhanju ne razkuha in razpade. Ta zdrob je tudi lepe rumenkaste barve, tako na pogled ne ločiš jajčnih in brezjajčnih testenin. Pri nas ga še nisem videla v trgovini, mogoče v kakšem večjem hipermarketu - sigurno pa proizvajalec ni slovenska firma. Iz navadne moke oz. drobnega pšeničnega zdroba bi bile testenine bolj svetle barve, pa tudi pri kuhanju bi se razkuhale in razpadle. tedi

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. sep 2007 13:24

Durum pšenični zdrob dobiš v vsaki malo bolje založeni trgovini. Je v rumeni embalaži. Na njem piše Zlati pšenični zdrob in spodaj z manjšimi črkami DURUM PŠENIČNI ZDROB. Proizvajalec Intes Maribor. In res je zlato rumene barve. Sama uporabljam poleg pirinega zdroba, le še ta durum zdrob. Je res zlatorumene barve in vsaj nam bolj okusen. Julija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. sep 2007 13:37

O, se dobi zdrob iz durum pšenice: Zlati zdrob  je nejgovo ime. V enih takoh retro vrečkah je, po pol kg, proizvajalca pa ne vem. Je res oster, rumenkast.

Aha, vidim, da me je Julya prehitela.

Bi bilo zanimivo poskusit kaj naredit iz njega.

Vrečka je podobna, samo nekako zlato rumeno piše na belem ozadju:

rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 19. sep 2007 13:37:52

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. sep 2007 15:42

V italijanski pokrajini Campania imajo navado delati pasta senza uovo- vendar ne vem,ce je omenjeni zdrob primeren,ker izdelka ne poznam.Vsekakor je treba uporabiti ostro moko(farina di grano duro)- recept pa je taksen: 500 gr moke,240 ml vode in sol.Moko in sol zmesamo,naredimo kupcek in postopno dodajamo vodo,dokler ne porabimo vse vode.Obdelujemo z navlazeno roko,dokler masa ne potane gladka in kompaktna.Nato zavijemo v prozorno folijo in pustimo pocivati 1 uro-na sobni temperaturi.Naprej je postopek isti.S strojckom za testenine je seveda neprimerno lazje. LP lucka52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti